Fri 31 Oct 2008, 7.30pm, Festival Theatre, Edinburgh

Eternal Light

Choreographer: Mark Baldwin
Composer: Howard Goodall

Performers

Dancer Clara Barberá
Dancer Antonette Dayrit
Dancer Virginia de Gersigny
Dancer Malgorzata Dzierzon
Dancer Estela Merlos
Dancer Gemma Nixon
Dancer Patricia Okenwa
Dancer Pieter Symonds
Dancer Angela Towler
Dancer Gemma Wilkinson
Dancer Eryck Brahmania
Dancer Kirill Burlov
Dancer Robin Gladwin
Dancer Jonathan Goddard
Dancer Thomasin Gülgeç
Dancer Martin Joyce
Dancer Mbulelo Ndabeni
Dancer Renaud Wiser
Conductor Paul Hoskins
Soloist Martene Grimson
Soloist Ronan Collett
Violin I Alex Afia
Violin I James Dickenson
Violin l Paula Kempton
Violin I Charlotte Scott
Violin ll Paula Clifton-Everest
Violin ll Vladimir Naumov
Violin ll Valtie Nunn
Violin II Gregory Warren Wilson
Viola Tom Beer
Viola Alistair Scahill
Viola Fay Sweet
Cello Ben Chappell
Cello Jane Fenton
Cello Ben Rogerson
Double Bass Natasha Armstrong
Double bass Cathy Colwell
Piano Stephen Lade
Keyboard Richard Casey

Carnival of the Animals

Choreographer: Siobhan Davies
Composer: Charles Camille Saint-Saëns
Orchestra: London Musici

Performers

Dancer Antonette Dayrit
Dancer Virginia de Gersigny
Dancer Patricia Okenwa
Dancer Pieter Symonds
Dancer Eryck Brahmania
Dancer Robin Gladwin
Dancer Martin Joyce
Dancer Mbulelo Ndabeni
Conductor Paul Hoskins
Violin I Alex Afia
Violin I James Dickenson
Violin l Paula Kempton
Violin I Charlotte Scott
Violin ll Paula Clifton-Everest
Violin ll Vladimir Naumov
Violin ll Valtie Nunn
Violin II Gregory Warren Wilson
Viola Tom Beer
Viola Alistair Scahill
Viola Fay Sweet
Cello Ben Chappell
Cello Jane Fenton
Cello Ben Rogerson
Double Bass Natasha Armstrong
Double bass Cathy Colwell
Flute/Piccolo Anthony Robb
Clarinet Juliet Bucknall
Percussion Robert Millett
Piano I Richard Casey
Piano II Stephen Lade

Anatomica #3

Choreographer: André Gingras
Composer: Joseph Hyde
Orchestra: London Musici

Performers

Dancer Clara Barberá
Dancer Antonette Dayrit
Dancer Virginia de Gersigny
Dancer Malgorzata Dzierzon
Dancer Estela Merlos
Dancer Gemma Nixon
Dancer Patricia Okenwa
Dancer Pieter Symonds
Dancer Angela Towler
Dancer Gemma Wilkinson
Dancer Eryck Brahmania
Dancer Kirill Burlov
Dancer Jonathan Goddard
Dancer Thomasin Gülgeç
Dancer Martin Joyce
Dancer Mbulelo Ndabeni
Dancer Renaud Wiser
Conductor Paul Hoskins
Percusson I Robert Millett
Percusson ll Christopher Blundell
Percussion llI Corrina Silvester
Keyboard Stephen Lade
Source: Cast sheet and stage manager's report for 31 October 2008 (evening) in the Rambert Technical Dept.
Made by Palace